Położona w małej uliczce w samym centrum miasta kawiarnia oferuje nie tylko znakomitą kawę, ale też piwo i bogaty wybór alkoholi. Goście chętnie odwiedzają więc ją zarówno rano by z gazetą przy małym espresso lub  cappucino miło rozpocząć dzień, jak i wieczorem- by zakończyć go zimnym piwem czy grzanym winem z bakaliami.

Choć o kilka metrów stąd znajduje się oblegane turystycznym szałem historyczne centrum miasta, to można przyglądać się temu  z bezpiecznej odległości w zacisznej przecznicy. Na ścianach kawiarni wiszą prace zaprzyjaźnionych artystów, w głośnikach- przyjazna muzyka. O czym mowa?

O Cafe Bar Wanderer przy Tiergartnertor w Norymberdze, czy o Kawiarni Nowa Prowincja przy Brackiej w Krakowie? 
O obu!Stąd pomysł na zawarcie oficjalnego partnerstwa między tymi dwoma lokalami.


Kawiarnia NOWA PROWINCJA i WANDERER Café Bar oraz
DOM NORYMBERSKI i DOM KRAKOWSKI
zapraszają na otwarcie mini-wystawy obiektów
HARRI SCHEMMA
i koncert duetu KOLPORTER w składzie:
MAIKE HILBIG (kontrabas, gitara, śpiew), MICHAEL STRÖLL (gitara, perkusja, śpiew)
5 grudnia 2009, godz. 19.30,
Kawiarnia NOWA PROWINCJA, Kraków, ul. Bracka 3-5

WYDARZENIA:

Wystawa norymberskiego artysty Harri Schemm
Harri Schemm, absolwent wydziału grafiki i designu norymberskiej Fachhochschule, laureat Nagrody Kultury Miasta Norymbergi 2007, malarz, performer, w przeszłości barman, kierowca ciężarówki, handlarz książkami i rzemieślnik.

29.11.2009 do 12.11.2009 Video-przekaz na żywo z Norymbergi
Codziennie od godziny 16.00 łączymy się na żywo z kawiarnią Wanderer w Norymberdze

„Listy z Norymbergi“ i projekt "Sightseeing"
Codziennie odtwarzane będą krótkie „listy wideo”. Autorka, Kasia Prusik, spędziła w Norymberdze letni semestr 2009 w ramach wymiany studenckiej między ASP i Kunstakademie Nürnberg. Filmiki przez nią nakręcone stanowią reminiscencje z jej pobytu w mieście partnerskim.
Projekt "Sightseeing" powstal w czasie pobytu norymberskiej artystki Pirko Schröder na stypendium w Krakowie. Jest to kolekcja ulubionych miejsc krakowskich i norymberskich, do których zaprowadzili artystke mieszkancy obu miast partnerskich.


Koncert Grupy Kolporter
Kolporter: Songs&Storytellings. Duo. Kobieta. Mężczyzna. Kontrabas i gitara. I jeszcze kilka innych instrumentów. Dwa głosy. Programowy minimalizm, eksperyment i kpina.


11.12 – 12.12 Wymiana barmanów
Są wymiany studentów, uczniów, naukowców… A gdyby tak zorganizować wymianę barmanów? W ten weekend obsłuży Was w Prowincji norymberski barman - będziecie mieli niepowtarzalną okazję zamówić jedną z licznych piwnych specjalności specjalnie na tę okazję przywiezionych z Norymbergi – a jednocześnie, dzięki przekazowi na żywo – podpatrywać, jak radzi sobie w Norymberdze krakowski zmiennik...

Konkurs: do wygrania weekend w Norymberdze