Spotkanie z Pirko Julią Schröder, artystką norymberską przebywającą na stypendium w Krakowie i prezentacja jej twórczości
Spotkanie odbyło się 11. października 2004, godz. 18.30 w Galerii Bunkier Sztuki | Kraków, pl. Szczepański 3aObiektów, które są częścią instalacji nie dostrzega się od razu. One raczej wślizgują się niepostrzeżenie do naszej świadomości. Jako zdemaskowana iluzja wyostrzają postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości - jej struktury i jej właściwości.

Obiekty to także tradycja trompe l'oiel, optycznego złudzenia.

Poprzez instalację, jako fałszywe przedmioty, są nie do rozpoznania w otaczającej je przestrzeni. I właśnie miejsce, w którym zostały umieszczone, rozstrzyga o sensie/bezsensie możliwości/niemożliwości rzeczy.Pirko Julia Schröder urodziła się w 1970 roku w Fürstenfeldbruck w Niemczech. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze, gdzie od 1998 roku mieszka i tworzy.

Brała udział w wielu wystawach i projektach zarówno w Niemczech, jak poza ich granicami. Jest członkiem-założycielem grupy artystycznej "Querfeld", która od 1999 roku organizuje interdyscyplinarne wystawy i performance.

Obecnie przebywa w Krakowie na stypendium w ramach wymiany artystycznej pomiędzy Krakowem i Norymbergą.