Schaubühne am Lehniner Platz, Berlin

Mark Ravenhill
 
Shoppen und Ficken
Tłumaczenie na język niemiecki:  Jakob Kraut
Tłumaczenie na język polski: Paweł Wodziński i Paweł Łysak
Reżyseria: Thomas Ostermeier
Scenografia: Rufus Didwiszus

Kostiumy: Marion Münch

Muzyka: Jörg Gollasch

Kierownik literacki: Jens Hillje
Obsada:
 
Thomas Bading (Mark)
Jule Böwe (Lulu)
Bruno Cathomas (Robbie)
Andrè Szymanski (Gary)
Bernd Stempel (Brian)
15 czerwca 2002, godz. 19.00, Teatr im. J. Słowackiego.
Po spektaklu odbyło się spotkanie z reżyserem Thomasem Ostermeierem.

 

Thomas Ostermeier

urodził się w 1968 roku w Soltau, dorastał w Landshut. W latach 1992-1996 studiował reżyserię w Wyższej Szkole Sztuki Aktorskiej Ernsta Buscha w Berlinie. Od 1996 do 1999 pełnił funkcję dyrektora artystycznego i reżyserował na scenie Baracke przy Deutsches Theater w Berlinie. Powstają tam m.in. spektakle „Messer in Hennen” (1997) i „Shoppen und Ficken” (1998), które w kolejnych latach zaproszone zostały do udziału w berlińskich Spotkaniach Teatralnych. W 1998 scena Baracke została wybrana Teatrem Roku. W tym samym i następnym roku Thomas Ostermeier zrealizował gościnnie w teatrze Schauspielhaus w Hamburgu dwa przedstawienia: „Disco Pigs” i „Feuergesicht” (Ogień w głowie, pokazywany również w Polsce podczas festiwalu Kontakt w Toruniu).
Od września 1999 roku jest, obok choreografki Sashy Waltz, dyrektorem artystycznym jednej z najważniejszych scen Berlina – Schaubühne.

Zaproszenie Teatru Schaubühne do Krakowa było możliwe dzięki pomocy finansowej Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacji Kulturalnej Allianz i Urzędu Miasta Krakowa
 
Organizatorzy:

Dom Norymberski
Instytut Goethego
Teatr im. Juliusza Słowackiego