Instalacja "Czarny protest"
W w ramach projektu
GASTRONOMKI


8 marca 2017 roku o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Gastronomki”, w której udział wezmą artystki z Polski, Niemiec i Słowacji. Podobnie jak dwa lata temu, podczas realizacji projektu „Krzątaczki”, wybrane przez nas prace skupiają się wokół domowych czynności, najczęściej wykonywanych przez kobiety. Tym razem artystki tworzą w kuchni.


Zapraszając na otwarcie wystawy, chcemy także zaprosić naszych Gości do wspólnego wykonania elementów instalacji „Czarny protest”, która będzie częścią tego projektu. Instalacja, znajdzie się na dziedzińcu restauracji Nolio i będzie artystyczną akcją realizowaną w ramach kolejnego, międzynarodowego tym razem, strajku kobiet zapowiedzianego na 8 marca.

Aby wpisać się w temat wystawy proponujemy wykonanie instalacji w formie symbolicznego pochodu/demonstracji, na który złożą się czarne rzepy przerobione na kobiece głowy (koniecznie z parasolkami). Rzepa - jędrne, krzepkie i ostre w smaku warzywo – to idealny symbol silnych, zdecydowanych i niedających się pokonać kobiet. No i jest w czarnym kolorze!

 

Zapraszamy do współpracy, współdziałania i współtworzenia! Liczymy na Waszą kreatywność. Dla wszystkich, którzy swoją pracę chcieliby wykonać razem z nami, organizujemy warsztaty: sobota, 4.03.2017, w godzinach od 12.00 do 15.00.
Szczegółowe informacje na naszej stronie na FB.

 

Mamy nadzieję, że włączycie się w nasz projekt i zarazem, w ten niekonwencjonalny sposób, poprzecie 8 marcowy protest kobiet na całym świecie. Zobaczcie pierwsze elementy naszej instalacji wykonane przez Iwonę Demko.

 

Iwona Demko i Renata Kopyto
Kuratorki wystawy