Fitzgerald Kusz "LET IT BE"
PREMIERA: 17.03.2007 (sobota), godz. 19:00,
Centrum Sztuki Współczesnej "Solvay", ul. Zakopiańska 62, Kraków

"LET IT BE" - sztuka Fitzgeralda Kusza jest drugą częścią dramaturgicznej trylogii "trzech sztuk o miłości" ukazującej spojrzenie Niemców na rozmaite aspekty życia uczuciowego przez pryzmat trzech pokoleń...

Akcja sztuki jest swoistym studium psychologicznym współczesnego małżeństwa, w którym uczucia i emocje są stopniowo wypierane przez substytuty i zamienniki. Małżeństwa, które w pewnym momencie staje się nudnym i odruchowym rytuałem wpisanym w ramy współczesnych modeli zachowań społecznych.

Autorzy inscenizacji pragną skupić się na tej właśnie sztuce jako na materiale im najbliższym pod względem przeżyć i doświadczeń pokolenia trzydziestolatków.

Poczucie eschatologii współczesnej cywilizacji konsumpcyjnej, entropia małżeństwa i więzi międzyludzkich, upadek wartości, brak autorytetów oraz pogłębiający się nihilizm i zobojętnienie - mają w przygotowywanym spektaklu - stać się wspólnym doświadczeniem aktorów i widzów a co za tym idzie areną wymiany opinii i ścierania się różnych światopoglądów.

W celu uzyskania takiego efektu końcowego twórcy spektaklu stworzą swoiste "kalki" charakterologiczne porównując doświadczenia bohaterów sztuki: Barbary i Jerzego z własnymi doświadczeniami lub z innymi, znanymi im przypadkami.

Przedstawienie przygotowane w ten sposób ma szansę stać się wydarzeniem teatralnym rozgrywającym się na pograniczu sceny i codziennego życia, sztuki i tak zwanej obyczajowości.


Przekład:

Elżbieta JELEŃ

 

 

 

 

Obsada:

Barbara - Anna DZIERŻA

Jerzy - Wojciech MICHNO

Muzyka, aranżacje, wokal:

Jerzy Michał BOŻYK

Scenariusz i reżyseria:

Bartłomiej PIOTROWSKI

Produkcja:

Dom Norymberski

Dom Kultury "Podgórze"

Centrum Sztuki Współczesnej "Solvay"